W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła kontynuuje realizację Ogólnopolskiego Projektu Eduklacyjnego "EKO-SZKOŁA". Główne cele projektu to:
1. Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, aby poprzez zmianę własnych nawyków życia codziennego, przeciwdziałać degradacji środowiska;
2. Poszerzanie wiedzy uczniów o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji degradacji środowiska dla życia i zdrowia człowieka;
3. Podjęcie działań na rzecz realizacji „Celów Zrównoważonego Rozwoju”;
4. Pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska przyrodniczego;
5. Poznawanie środowiska lokalnego, w tym miejsc objętych ochroną (np. parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody) oraz lokalizację pomników przyrody w najbliższej okolicy, co pozwala uczniowi zachwycić się pięknem otaczającej przyrody, a także wyzwolić refleksję o konieczności jej ochrony;
6. Stworzenie sieci placówek z całej Polski, które współpracują w celu promowania postaw proekologicznych uczniów.
Projekt koordynuje pani Agnieszka Gortych.
Projekt edukacyjny
Akcja charytatywna
6 października 2024 roku odbył się bieg charytatywny dla Tomusia Sikory. W trakcie wydarzenia nasze wolontariuszki aktywnie wspierały akcję, sprzedając przepyszną grochówkę. Uczennice poświęciły swój wolny czas w niedzielę, aby wesprzeć tę szczytną inicjatywę, z czego jesteśmy bardzo dumni. Z wielką energią zachęcały uczestników do zakupu zupy, godnie reprezentując naszą szkołę podczas tego wydarzenia. Dodatkowo dziękujemy Pani Dyrektor Iwonie Weiss i nauczycielom, którzy wzięli udział w biegu.
Z radością informujemy, że udało się zebrać 1500 zł. Tomusiowi życzymy dużo zdrowia i cieszymy się, że nasza szkoła miała kolejną okazję aby pomóc.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom, pracownikom administracji, rodzicom oraz dzieciom za przekazane środki. Wasza hojność i zaangażowanie są dla nas niezwykle cenne i przyczyniają się do realizacji ważnych celów. Dzięki Wam możemy wspólnie wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Dziękujemy również za wsparcie finansowe KGW „Ballada” w Porębach Furmańskich i każdej osobie, która zakupiła od nas w tym dniu grochówkę.
Program Aktywna Szkoła
Program Aktywna Szkoła został stworzony z myślą o realizacji strategicznego celu w obszarze kultury fizycznej – Aktywne i zdrowe społeczeństwo. Program ten to kompleksowe wsparcie aktywności fizycznej skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży. W ramach tego programu w naszej szkole realizowany jest projekt pt. Aktywny do kwadratu.
Aktywny do Kwadratu to zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie zyskują szansę na:
- rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
- dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
- zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
- alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
- budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
- redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
- budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.
Wyższy poziom aktywności to jeszcze więcej sprawności! Umożliwiamy uczniom udział w dodatkowych zajęciach sportowych poza lekcjami WF. Stawiamy na różnorodne dyscypliny dopasowane do ich potrzeb i zainteresowań.
Nauczyciel realizujacy projekt: pani Marzena Machała
Akcja „Starsi czytają młodszym”
W ramach akcji „Starsi czytają młodszym” realizowanej w naszej szkole z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września), uczennice klas V-VII przeczytały przedszkolakom i uczniom klas I-III wybrane przez siebie książki. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również uczenie umiejętności wykorzystania wolnego czasu, integrowanie uczniów starszych z dziećmi młodszymi i przedszkolakami, czytania treści ze zrozumieniem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści. Starszym koleżankom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
27 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2024! To wyjątkowe wydarzenie ma na celu promowanie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży oraz angażowanie jak największej liczby szkół i organizacji w działania zachęcające do ruchu. Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD) jest organizowany corocznie od 2015 roku i zyskuje coraz większą popularność w Europie. W tym roku obchodzimy jubileuszową, dziesiątą edycję ESSD, a nasza szkoła uczestniczyła w tym sportowym wydarzeniu po raz trzeci. Uczniowie klas I-VIII oraz nasze przedszkolaki z zaangażowaniem i radością brali udział w różnorodnych zabawach i konkurencjach sportowych na szkolnym boisku, wpisujących się w tegoroczny temat „edukacja w ruchu”. Młodsze dzieci mogły doskonalić swoją sprawność na torze przeszkód, natomiast starsi uczniowie rywalizowali w grach takich jak piłka nożna, siatkówka oraz „kwadrant”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za entuzjazm i fantastyczną atmosferę! Niech te wspomnienia staną się inspiracją do regularnej aktywności fizycznej na co dzień.
Koordynatorem wydarzenia była pani Marzena Machała.
Konkurs
SZKOLNO – PARAFIALNY KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZY JESIENNY RÓŻANIEC”
Miesiąc październik to w tradycji Kościoła Katolickiego miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Modlimy się na różańcu prosząc Maryję w różnych intencjach. Stąd też jak co roku w naszej parafii i szkole zorganizowano religijny konkurs dla dzieci i młodzieży pt. Najładniejszy jesienny różaniec..
Regulamin konkursu znajduje się w zakładce ---> Konkursy.
Zapraszamy do udziału!
Rozstrzygnięcie konkursu
Dnia 26.09.2024 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabrniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu plastycznego pt. LAS OJCIEC NASZ A MY JEGO DZIECI, którego celem było powiększenie świadomości o lesie, o jego wpływie na nasze życie, a przede wszystkim potrzebie odpowiedzialnego traktowania lasów przez człowieka.
Konkurs był jednym z punktów Projektu „Natura, czysty las, są dla nas bardzo ważne”, realizowanego przez grupę nieformalną przy patronacie KGW "Ballada" w Porębach Furmańskich w ramach Podkarpackiego Funduszu Rozwoju, realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny SMK.
Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, zachęcającej do traktowania lasu jako naszego dobra wspólnego, bądź opracowanie hasła mówiącego o potrzebie ochrony lasu i zaprojektowanie do niego ciekawej szaty graficznej. Spłynęło wiele pięknych prac, w których uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią, pomysłowością, a obradujące 23.09.2024 r. niezależne, zewnętrzne jury miało nie lada wyzwanie wyłonić te najciekawsze. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych:
I – przedszkole,
II- kl.I- kl.III ,
III- kl. IV-VI,
IV- kl. VII-VIII.
Uroczystość wręczania nagród uświetniło wielu znakomitych gości: pani Krystyna Kozieja zastępca Wójta Gminy Grębów, pani Beata Bułdys przedstawicielka KGW „Ballada” w Porębach Furmańskich, a przede wszystkim działaczka społeczna, która dała nam możliwość uczestnictwa w tym pięknym projekcie, pan Tomasz Lisikiewicz przedstawiciel Nadleśnictwa Rozwadów, pani Alina Czerniec- Sołtys wsi Zabrnie.
Podczas spotkania Dyrektor Szkoły pani Iwona Weiss jak i ww. zaproszeni goście jeszcze raz przypomnieli naszym uczniom dlaczego tak ważne jest aby dbać o otaczającą nas przyrodę oraz podziękowali za ich dotychczasowe działania. Następnie przystąpiono do uroczystego wręczania nagród wszystkim uczestnikom konkursu. Wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i nauczycielom jeszcze raz gratulujemy. Dziękujemy za udział w konkursie i włożony wysiłek w wykonanie prac.
Zwycięskie prace:
I – przedszkole: Anastazja Świąder, Dawid Żak
II- kl. I- kl. III: Maja Wilk, Szymon Marszałek
III- kl. IV-VI: Maksymilian Dul, Amelia Kata
IV- kl. VII-VIII: Adrianna Wójcik.
Europejski Dzień Języków Obcych
26 września, obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu, uczniowie klas 1-3 mieli okazję przenieść się w podróż po Europie poprzez filmy, które pokazywały piękne i znane miejsca w różnych krajach. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się również o wielu interesujących słowach, które używamy w języku polskim, a które pochodzą z innych języków. Odkrywanie takich
ciekawostek było inspirującą częścią naszego dnia. Nie zabrakło również praktyki językowej – wszyscy uczyliśmy się, jak powiedzieć „cześć” w różnych językach europejskich. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy znaną piosenkę „Panie Janie” w wersji francuskiej i angielskiej, co dostarczyło nam dużo radości.
Był to dzień pełen nowych doświadczeń, który pokazał, jak fascynujący i różnorodny jest świat języków!
Zajęcia taneczne
"W tańcu odnajduję swoje marzenia,
Na parkiecie spełniają się wszystkie pragnienia.
Kroki, ruchy, muzyka jak wiersz układają się,
I zapominam o całym świecie, w którym obracam się."24 września w naszej szkole gościliśmy pana Piotra Kiszkę, wykwalifikowanego tancerza, laureata wielu konkursów, uczestnika znanego programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami".
Podczas spotkania pan Piotr opowiedział uczniom czym jest taniec, jakie emocje towarzyszą podczas tańca, pokazał także ćwiczenia ułatwiające złapanie oddechu w tańcu i co było najciekawsze dla uczniów zaprezentował kilka ruchów przy muzyce klasycznej oraz disco. Uśmiech sam malował się na twarzach naszych uczniów.
Miło jest nam poinformować, że w naszej szkole będą prowadzone zajęcia taneczne z panem Piotrem. Zachęcamy do zapisów, są jeszcze wolne miejsca!
Akcja "Sprzątanie Świata"
W dniu 24.09.24 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrniu odbyła się 31. Ogólnopolska Akcja Proekologiczna “Sprzątanie Świata”. W wydarzeniu wzięły udział wszystkie klasy oraz przedszkole.
Uczniowie i przedszkolaki, wyposażeni w worki na śmieci i rękawice, z zapałem przystąpili do sprzątania terenu wokół szkoły oraz pobliskich terenów zielonych.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zebrać znaczną ilość odpadów, co przyczyniło się do poprawy stanu środowiska naturalnego w naszej okolicy. Akcja nie tylko wpłynęła na estetykę otoczenia, ale również zwiększyła świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży.
Nasza szkoła wsparła zbiórkę dla powodzian
Nasza szkoła z dumą dołączyła do zbiórki na rzecz powodzian, która była organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Grębowie. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać wiele niezbędnych rzeczy, które pomogą poszkodowanym w powrocie do normalności. Zebrane zostały m.in. materiały do czyszczenia, woda oraz jedzenie.
Wszystkie dary zostały odebrane przez OSP Grębów, a my chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tej pomocy. Dzięki Waszemu wsparciu pokazaliśmy, że razem możemy zdziałać wiele dobrego!
Program "Mały Mistrz"
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w naszej szkole ruszyły zajęcia sportowe w ramach Ogólnopolskiego Programu "MAŁY MISTRZ", który skierowany jest do dzieci klas I-III szkół podstawowych. Inicjatywa ta powstała z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki, a realizowana jest przez Szkolny Związek Sportowy. W ramach programu nasza szkoła zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt sportowy dostosowany do potrzeb najmłodszych uczniów, co dodatkowo uatrakcyjni zajęcia wychowania fizycznego. Formuła „ Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednia odznaką. Program "Mały Mistrz" to nie tylko doskonała okazja do rozwijania sprawności fizycznej, ale również do promowania zdrowego stylu życia i budowania trwałych nawyków związanych z aktywnością fizyczną od najmłodszych lat. Uczestnictwo w programie wpłynie pozytywnie na ogólny rozwój uczniów, zachęcając ich do regularnego ruchu i poznawania różnych dyscyplin sportowych. Zajęcia będą prowadzone w nowoczesny i ciekawy sposób, co dodatkowo zwiększy zainteresowanie dzieci sportem i aktywnością fizyczną. To także doskonała okazja do odkrywania nowych pasji, które mogą towarzyszyć im przez wiele lat.
Niech ten projekt będzie okazją dla naszych uczniów do rozwijania sportowych pasji i pokonywania własnych ograniczeń.
Nauczyciele realizujący program:
mgr Halina Gortych- wychowawca kl.I
mgr Joanna Szewc – wychowawca kl. II-III
mgr Marzena Machała- nauczyciel wychowania fizycznego
Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
20.09. w piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Promując zdrowy styl życia przygotowały pyszną owocową sałatkę i zjadły, zdrowe śniadanie. Wystąpiły przed społecznością szkolną recytując wiersze i śpiewając piosenki. Przygotowana prezentacja multimedialna pokazała działalność przedszkolaków promujących zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu na przełomie dwóch lat. Grupa przedszkolaków po raz pierwszy w tym roku przyjęła nazwę ,,Słoneczka”. Z tej to okazji pani dyrektor Iwona Weeis wręczyła medale każdemu dziecku wzorowy przedszkolak przedstawiające słoneczko.
Nie zabrakło w tym dniu wspólnych zabaw, konkursów i tańców.
Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Pani dyrektor złożyła wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń, do tych życzeń dołączamy się wszyscy.
Wspólnie możemy więcej!
Nasza szkoła dołącza do akcji organizowanej przez OSP Grębów. Artykuły wymienione na plakacie można dostarczać do szkoły, które następnie odbiorą druhowie z OSP.
Serdecznie zachęcamy do wsparcia i z góry dziękujemy za okazaną pomoc!
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klasy I z wychowawczynią panią Haliną Gortych wystrojeni w piękne, kolorowe, duże i małe kropki od samego rana cieszyli się tym dniem! W ramach zajęć uczestniczyli w pogadance na temat wysłuchanej wcześniej książki "The Dot" Petera Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie i swój talent. Następnie rozwiązywali quizy, odszukiwali kropki ukryte w kartach gry "Memory", rozwiązywali różne zadania na monitorze. Wykonali także kreatywne prace plastyczne nawiązujące do obchodzonego dnia, czyli kropki w roli głównej. Zorganizowane wydarzenie pozwoliło młodszym uczniom poznać własne talenty, które warto rozwijać teraz jak i w przyszłości.To był bardzo radosny, pełen uśmiechów dzień!
Spotkanie z policjantem
12 września w naszej szkole odbyło się spotkanie policjanta z Komisariatu Policji w Grębowie z uczniami klasy pierwszej. Celem spotkania było zapoznanie z zasadmi bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z pierwszakami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślał ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał także zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i podarowane odblaski.
Informacja
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrniu miało uroczysty charakter. Uczniowie, dzieci przedszkolne oraz nauczyciele i rodzice zgromadzili się na mszy świętej w kościele parafialnym. Następnie uroczystość szkolna rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, a poczet sztandarowy dumnie prezentował sztandar szkoły.
Pani dyrektor Iwona Weiss powitała wszystkich zebranych, szczególnie ciepło zwracając się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Podkreśliła, jak ważny jest to dzień. Życzyła wszystkim sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, zachęcając do nauki i współpracy. Jej słowa były pełne optymizmu i wsparcia, co dodało otuchy zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Po uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego, uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Wychowawcy przedstawili krótko plany na nadchodzący rok, omówili zasady obowiązujące w szkole oraz odpowiedzieli na pytania uczniów i rodziców. Był to czas na bliższe poznanie się i omówienie ważnych kwestii organizacyjnych.
Cała uroczystość zakończyła się w atmosferze pełnej nadziei i entuzjazmu na nadchodzący rok szkolny.
Informacja e-dziennik
Wraz z nowym rokiem szkolnym wchodzi do użycia Dziennik VULCAN w nowej wersji.
W związku z tym, niezbędna do korzystania z niego jest aktualizacja konta Rodzica i Ucznia.Instrukcja w poniższych linkach:
Informacja
2 września 2024 r. (w poniedziałek)
zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2024/2025
o godz. 9.00 msza święta w kościele parafialnym w Zabrniu,
o godz. 10:00 spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrniu.
Do miłego zobaczenia!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie